Buy the best web hosting reviews of 2012 and consider reading BlueHost Review and users testimonials.

گردهمايي مشاهير ايران در خانه هنرمندان/افکار نیوز

13920408125122750 PhotoLبه گزارش افکارنیوز، گردهمايي جمعي از مشاهير ايران که اين روزها ميهمان خانه هنرمندان ايران هستند، بسياري را به شوق ديدن آن ها روانه خانه هنرمندان ايران کرده است.اما اين که چگونه اين مشاهير ايراني توانسته اند يک جا گرد هم جمع شوند به جنس آن ها مرتبط است که از سيليکون ساخته شده اند.

اين مشاهير، صاحب تنديس هايي در اندازه واقعي هستند و مخاطبان مي توانند به راحتي به آن ها دست بزنند و از غير واقعي بودنشان مطمئن شوند.اين تنديس ها را عليرضا خاقاني ساخته است که حرفه اصلي اش ساخت اندام مصنوعي انسان است و در کنار کارش به ساخت مجسمه و تنديس هايي از جنس سيليکون نيز مشغول است.

 

او نمايشگاهي از مشاهير ايران را در گالري بهار خانه هنرمندان ايران برپا کرده است.فردوسي، علي اکبر دهخدا، دکتر حسابي، غلامرضا تختي، شهريار، ملک الشعراي بهار، پروين اعتصامي، احمد شاملو، نيما يوشيج، جلال آل احمد، سيمين دانشور و دکتر چمران از جمله شخصيت هايي هستند که گرد هم آمده اند و فضاي مناسبي را براي علاقه مندان به اين مشاهير ايران فراهم آورده اند تا آزادانه در فضاي نمايشگاه قدم بزنند و با آن ها عکس يادگاري بگيرند. 

تندیس هاییی که میشود به آنها دست زد 

عليرضا خاقاني در گفت وگو با فارس درباره ويژگي اين آثار توضيح داد: تفاوت اين آثار با موارد مشابه آن ، اين است که دوام آن بسيار بيشتر است به طوري که مخاطب مي تواند به راحتي به صورت اين مجسمه ها دست بزند بي آن که نگران تغيير رنگ و خراب شدن ظاهر آن ها باشد.

خاقاني درباره قيمت گذاري اين آثار هم توضيح داد: اين آثار سفارشي نيست ولي در اندازه واقعي براي فروش عرضه شده است که قيمت هر يک از اين مجسمه ها ۲۵ ميليون تومان است.خاقاني راه اندازي موزه مشاهير ايران را با تنديس هايي از جنس سيليکون، اقدام بزرگي به لحاظ فرهنگي دانست.

وي همچنين با اشاره به استقبال بسيار خوب مخاطبان از اين نمايشگاه گفت: تنديس هاي اين نمايشگاه با استقبال مردم مواجه شده است و در مقايسه با نمايشگاه هايي که رفته ام اين استقبال خيلي خوب بوده است.او درباره نظر خانواده اين شخصيت هاي ايراني درباره تنديس ها هم گفت: برخي خانواده هاي اين شخصيت ها از جمله برادر دکتر حسابي از نمايشگاه بازديد کرده اند و ابراز رضايت کردند. 

علاوه بر عليرضا خاقاني، مجسمه سازان ديگري نيز هستند که با اين تکنيک به ساخت تنديس هايي از مشاهير ايران مشغولند و حميد کنگراني فراهاني يکي از آن هاست که تاکنون مجسمه هاي سيليکوني بسياري ساخته است و تعدادي از آن ها نيز در مجموعه هاي فرهنگي مختلفي از جمله خانه هنرمندان، موزه عبرت، موزه مجلس شوراي اسلامي و ...نگهداري مي شود.عزت ا... انتظامي، حميد سمندريان، مرتضي مميز، محمود فرشچيان و علي نصيريان از جمله شخصيت هاي هنري هستندکه او تاکنون ساخته است. نمايشگاه تنديس هاي سيليکوني «مشاهير ايران» ساخته عليرضا خاقاني تا ۱۲ تيرماه در گالري بهار خانه هنرمندان ايران ادامه دارد. 

کد مطلب: 241952

منبع اصلی : افکار نیوز

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

تمامی حقوق مطالب و عکس ها متعلق به وب سایت علی رضا خاقانی میباشد و کپی برداری از آن با ذکر منبع بلامانع است.

طراحی و توسعه :  محمد توجهی        |        قدرت گرفته از : گروه نرم افزاری آمیتریس